Som P*ssed Off!‘ – Xavi reaguje na porážku Barcelony UCL

Aký Film Vidieť?

Xavi

Getty Xavi nebol spokojný s prehrou svojho tímu s Bayernom.

Barcelona tréner Xavi Hernandez nedokázal skryť sklamanie z toho, že videl, ako jeho tím porazil Bayern Mníchov 2:0 v skupinovej fáze Ligy majstrov v Allianz Arene.

Hostia dominovali v prvom polčase, ale nedokázali nájsť cestu cez brankára Manuela Neuera a potom po prestávke inkasovali dva góly Lucasovi Hernandezovi a Leroyovi Sanemu.

Xavi na pozápasovej tlačovej konferencii povedal, že nie je vôbec spokojný s výsledkom, keď videl, ako jeho tím dlho dominuje Bayernu, ako informoval novinár. Albert Roger .

'Som nahnevaný. Bol to deň, keď sme tu vyhrali a my sme ich nechali,“ povedal. „Je to ťažká lekcia, pretože odchádzame s prázdnymi rukami. Som spokojný a hrdý, pretože sme sa im vyrovnali. Môžeme povedať, že sme boli lepší, ale toto je o víťazstve.'

Nasleduj Equivest na facebookovej stránke Barcelony pre najnovšie správy, r hlášky a obsah!

Prehra je krok späť

Porážka Barcelony s Bayernom bola prvou prehrou tímu v sezóne 2022-23 a Xviho prvým reverzom mimo domova od vystriedania Ronalda Koemana na poste manažéra v novembri 2021.

Tréner vyzdvihol defenzívne chyby svojho tímu a tiež vysvetlil, prečo mal pocit, že hviezdny útočník Robert Lewandowski bol pred bránkou tak nezvyčajne márnotratný. UEFA .

'V žiadnom prípade by nášmu rivalovi nemalo dovoliť skórovať z chybného označenia v rohu, keď máme zápas pod kontrolou.' Alebo skórovať stredom pri protiútoku. Musíme sa poučiť z týchto chýb,“ povedal. „Nebol to deň Lewandowského. Hral s príliš veľkými emóciami a nebol taký klinický ako zvyčajne. Je pôsobivé, čo Barcelona urobila za posledný rok. Po góle hladina energie klesla. Nebolo to však jasné víťazstvo Bayernu, zápas mohol skončiť aj remízou.'

Výsledkom je, že Barcelona má tri body z úvodných dvoch zápasov v skupine. Katalánci teraz čelia dvojitej hlavičke proti Interu Serie A a potom sa opäť stretnú s Bayernom na Camp Nou.

Pedri reaguje na porážku

Stredopoliar Barcelony Pedri tiež cítil, že zlyhanie jeho tímu nájsť zadnú časť siete sa ukázalo ako kľúčové pre ich utorkovú prehru. Stredopoliar trafil v druhom polčase žrď a cítil, že si jeho tím zaslúžil viac.

„Tento výsledok nehovorí skutočný príbeh. Náš prvý polčas si zaslúžil oveľa viac ako 0:0 v polčase. Mali sme príležitosť ísť dopredu,“ povedal. „Ale samozrejme, ak nedokážete premárniť šance proti veľkému rivalovi, akým je Bayern, nakoniec zaplatíte. Išli dopredu po našej chybe v značení v rohu. Ale je čas začať s tým teraz – a nezabudnúť, že sme predviedli veľmi dobrý prvý polčas.'

Barcelona sa vráti do zápasu La Ligy v sobotu proti Elche a bude sa snažiť rýchlo vrátiť na víťaznú cestu. Najvyššia španielska liga potom preruší medzinárodnú prestávku.